MALATYALI KORUYUCU AİLELER KAHVALTIDA BULUŞTU

 

Malatyalı koruyucu aileler İl Müdürlüğümüzün organize ettiği kahvaltı programı ile bir araya geldiler. 35 koruyucu aile ve 39 çocuğun yanı sıra sırada bekleyen Koruyucu Aileler de kahvaltı programına katıldı. Kahvaltı Programında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcımız Hasan Çakabay, sözlerine Koruyucu Ailelere teşekkür ederek başladı.
Çakabay, “Evlerini, gönüllerini yavrularımıza açan çok değerli koruyucu ailelerimiz devletimiz bu çocuklarımıza maddi olarak en iyi olanakları sunsa da Koruyucu ailelerimiz devletimizin sunamadığı sevgiyi, şefkati ve sıcak aile ortamını çocuklarımıza sunuyor. Gönüllerini ve yuvalarını bu çocuklarımızdan esirgemeyen siz koca yürekli koruyucu ailelilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu gün yaptığınız bu özverili işin gelecekte birey ve toplum adına ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz ve meyvelerini hep beraber toplayacağız. Umuyorum Malatya da Koruyucu Aile sayımız artar, bu anlamda sizlerin de toplumun farkındalığını arttırılmasında desteklerinizi bekliyoruz. Gelin hep beraber onlara evlerimizi açalım, kalbimizde büyüsünler” dedi.


Sonraki Sayfa: 13. Halk Oyunları Şenliği'nde şampiyon olan Malatya ASP Halk Oyunu Ekibi Malatya Valisi Ali Kaban’ı makamında ziyaret etti

Önceki Sayfa : İl Müdürlüğümüze bağlı Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulüpleri ile yıl sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.