Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Malatya’da muhtarlara yönelik seminer düzenlendi.

İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Malatya’da muhtarlara yönelik seminer düzenlendi.
Battalgazi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını İl Müdürümüz Rasim Bulut yaptı.  Yüce dinimiz kadına yönelik şiddet içeren bütün olumsuz inanış ve davranışlarını yasakladığını belirten Bulut, “Kadınlar toplumumuzdaki en değerli ve en kıymetli varlıklarımızdır. Bu kapsamda bakanlığımız 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında ‘Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir’ sözü, 2017 yılı kampanyasının sloganı olarak belirlenmiştir. Bakanlık olarak Kadına yönelik şiddete karşı yapılan etkinlikleri de anlatan Bulut, “Şiddet, bir insan hakkı ihlalidir. Sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan insani gelişme önünde büyük bir engeldir. Bakanlığımız, şiddetin kabul edilemez olduğuna dair inanç ile çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Çalışmalar çok geniş bir yelpazede, tüm tarafların kapsamlı işbirliği ve ortak duruşuyla sürdürülmektedir. Kadına yönelik şiddetle mücadelenin başarıya ulaşması ancak disiplinler arası bir yaklaşımla ve çok taraflılık anlayışıyla mümkündür” ifadelerine yer verdi. Sizler vatandaşlarımızın devlete açılan ilk kapısısınız. Sizlerin desteği bizleri yüceltecektir” dedi.
Açılış konuşmasının ardından Şiddet Önleme Merkezi Müdürümüz Berna Bal Oğuztürk tarafından muhtarlara yönelik seminer verildi.
Toplantıya, Vali Yardımcısı ve Battalgazi Kaymakamımız Sayın Abdül Kadir Duran, Muhtar Dernekleri temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldı.


Sonraki Sayfa: ENGELLİLERİN GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Önceki Sayfa : VALİ ALİ KABANIN EŞİ NERİMAN KABAN YENİ YIL MÜNASEBETİYLE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ