İl Müdürlüğümüze Bağlı Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezinde Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Malatya Valimiz Sayın Ali Kaban, İl Emniyet Müdürümüz Ömer Urhal, İl Müftümüz Ümit Çimen, İl Müdürümüz Rasim Bulut, Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürümüz Mustafa Alpay ve personel ve hastalar katıldı.
Engelsiz Yaşam Merkezinde incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Ali Kaban, burada kalan hastalarla yakından ilgilendi. İl Müdürümüz Rasim Bulut Aşure gününün önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi. İl Müdürümüz şu ifadeleri kullandı: “Hazreti Adem'in yeryüzüne indiği, Hazreti Nuh'un denizden karaya çıktığı ve Hazreti Hüseyin'in Kerbela’da şehit edildiği gün olarak bilinen Muharrem ayı Müslümanlar için dini, tarihi ve kültürel açıdan birçok mesaj barındıran önemli bir zaman dilimidir.  Aşure de bu önemli zaman dilimlerinden biridir. Birlik ve beraberliğin simgesi olan aşure paylaşmanın ve kardeşliğin sembolüdür. Temennimiz odur ki; yeni Kerbelâ’lar yaşanmasın, Hüseyinler katledilmesin, anneler dul, çocuklar yetim kalmasın, yaşananlardan ders alınsın. Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğümüze bağlı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz 13 yaş ve üzeri zihinsel ve ruhsal kadın engellilerimize hizmet vermek üzere 01.01.2017 tarihinde hizmete açılmıştır. Merkezimiz 5 yaşam birimi ve 1 idari binadan oluşmaktadır. Her yaşam birimimiz 12 engelliye hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Merkezimiz şuan fiilen 51 engellimize hizmet vermektedir. Merkezimizde 14’ü kadrolu olmak üzere 2 tanesi genel müdürlük oluruyla çalışan hemşire ve 45 de özel hizmet alımı yoluyla ile alınan personelimiz hizmet vermektedir. Bu vesile ile bu Muharrem Ayının birlik ve beraberliğimize vesile olmasına bu mübarek ve bereketli ayın dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirmesini dilerim”