11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Kutlandı

Malatya Valisi Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı MİAD Sevgi Evlerinde kalan kız çocukları ile kahvaltıda bir araya geldi.


Düzenlenen kahvaltı programına Malatya Valisi Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, MİAD Sevgi Evleri Çocuk Sitesi Müdürü Nevzat Algül ve kuruluşlarda kalan kız çocukları katıldı.
Programda konuşan,  İl Müdürümüz Rasim Bulut, “Kız çocukları geleceğimizdir. Ülkemizde, iyi eğitim almış büyük başarılara imza atmış birçok örnek kadınımız bulunmaktadır. Bu güzel örnekler kız çocuklarımıza rehber olacak ve onlara yeni ufuklar açacaktır. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın özellikle de kız çocuklarımızın desteklenmesi, yarınlarımız için son derece önemlidir. Kurum olarak kuruluşlarımızda kalan çocukların ve gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz ve bu bilinçle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugünün kız çocukları yarının anneleri şiarıyla kız çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi konusunda herkesin üzerine düşen vazifeyi yerine getireceğini umuyor ve "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü "nü kutluyorum” dedi.
Daha sonra Malatya Valisi Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban, tek tek çocuklarla ilgilenerek onlarla sohbet etti. Programın sonunda MİAD Sevgi Evlerinde kalan kız çocukları Vali Kaban’ın Eşi Neriman Kaban’a tablo hediye etti.